Skip Ribbon Commands Skip to main content

Pieczątka przyjazna dla środowiska

Der 1. llimaneutrale Stempel

  

Firma Trodat odnosi sukces i dba o środowisko

 

Pieczątka Original Printy 4.0 jest neutralna dla środowiska. To nasz standard. Pieczątka ta została przeprojektowana w duchu zrównoważonego rozwoju i teraz w procesie produkcji można wyeliminować nawet do 49%* CO2 w porównaniu z produkcją poprzedniej wersji. Inwestycje w projekty ochrony środowiska Gold Standard rekomendowane przez WWF® kompensują pozostałą emisję CO2, której nie można uniknąć. Neutralność wobec środowiska odnosi się do materiałów, z których wykonano pieczątkę.

 

Dzięki wyjątkowym umiejętnościom naszych inżynierów w znacznym stopniu udało się zredukować rozmiary i wagę pieczątki Original Printy 4.0 w porównaniu z jej poprzednią wersją. Natomiast materiały stosowane do jej produkcji są w co najmniej 65%* pozyskane z recyklingu. Pozwala to oszczędzać cenne zasoby i zredukować do 49%* emisji CO2. Nowy Printy jest produkowana z wykorzystaniem energii elektrycznej pozyskanej w 100% z odnawialnych źródeł. Dla firmy Trodat liczy się rzeczywista redukcja emisji CO2, a nie kupowanie certyfikatów klimatycznych. To inspiruje również naszego partnera WWF Austria.

 

 

 

 

 

 

Jak firma Trodat osiąga tak wysoką redukcję emisji CO2? 

 

  Printy klimaneutral Größenvergleich

Klucz znajduje się w samym produkcie. Dzięki wyjątkowym umiejętnościom naszych inżynierów w znacznym stopniu udało się zredukować rozmiary i wagę pieczątki Nowy Printy 4.0 w porównaniu z jej poprzednią wersją, a materiały stosowane do jej produkcji są w co najmniej 65%* pozyskane z recyklingu. Dzięki temu oszczędzamy cenne zasoby i eliminujemy do 49%* CO2. Ważne jest, aby wykorzystać do maksimum wszystkie możliwości zmniejszenia emisji CO2 na poziomie produktu:

  

Stosowanie materiałów pozyskanych z recyklingu w co najmniej 65%* > oszczędzanie surowców

Mniejsza pieczątka mniejsze zapotrzebowanie na materiały 
Lżejsza pieczątka > mniejsza emisja CO2 podczas transportu
Produkcja z udziałem 100% zielonej energii elektrycznej > przyjazna dla środowiska

 

 

Ponieważ żaden proces produkcji nie może się odbyć bez zużycia energii, emisja CO2, której nie można uniknąć jest kompensowana poprzez inwestycje w projekty ochrony środowiska Gold Standard, rekomendowane przez WWF®.

 

 

Film z niedawnej konferencji TEDglobal dotyczy również recyklingu tworzyw sztucznych. Film ten ma za zadanie popularyzację nowych, wspaniałych pomysłów, które mogą przynieść naszemu światu wielkie korzyści. W tym filmie dr Michael Biddle, założyciel MBA Polymers i nasz dostawca tworzyw z recyklingu, mówi o możliwościach i korzyściach, jakie niesie ponowne przetwarzanie tworzyw sztucznych.

  

Mała uwaga: w 9:52 minucie filmu pojawia się pieczątka Ecoprinty Trodat.

 

 

 

 

To, co ma znaczenie: optymalizacja produktu zamiast „płacenia okupu“ 

 

Trodat is therefore on the right path. Many other companies just buy climate certificates without constructing their products any more environmentally friendly. It's a questionable practice that's often criticised as 'paying ransom' or 'buying indulgences'. So it's important for Trodat to first of all reduce its product's CO2 emissions. And the unavoidable CO2 footprint is also neutralized through investments in climate protection projects. Here it involves exclusively Gold Standard projects recommended by the WWF®. 
 

*) dane dla ECO-black i ECO-grey. W przypadku innych kolorów odsetek ten jest niższy.